10 sierpnia XXI Odpustowe Spotkanie

10 sierpnia Muzeum Regionalne w Słupcy zaprosiło na XXI ODPUSTOWE SPOTKANIE.  Tradycyjnie było głośno, radośnie i kolorowo. Na stoiskach wystawienniczych twórców i rękodzielników mogliśmy podziwiać artystyczne pasje i wyroby. Była wata cukrowa, balony, pokazy ginących zawodów: odpustowa moneta wybijana przez mincerza z Biskupina, lepienie garnków za pomocą magicznego koła garncarskiego, nauka wyplatania koszyków i umiejętność skręcania sznurków a także warsztaty: rzeźbiarski i malowania na ceramice i szkle, a wszystko to połączone z zapachem lawendy i miodu oraz ogórków i chleba ze smalcem z dominującym smakiem przepysznych ciastek wawrzynkowych.

W budynku muzeum była do obejrzenia wystawa: „Na posterunku…w 100-lecie Policji Państwowej i możliwość wyczytania (na wystawie „Między wierszami” ) z dzienników Grażyny Harmacińskiej o realiach okupacji w Słupcy .

W ogrodzie muzealnym posadzono kolejny laur św. Wawrzyńca dedykowany autorce dzienników i jej przyjaciółce z czasów wojny – Dance Rozentalównie, które wspomniano także podczas wigilii św. Wawrzyńca.

Gwiazdą Odpustowego Spotkanie była Mirosława Zaziąbło-Hubiak wokalistka i pasjonatka muzyki Łuku Karpat, która wraz z Przyjaciółmi (muzykami z różnych stron Polski i nie tylko) wykonała utwory ze swojej najnowszej płyty „Kulturowa rozmowa”(ethno-folk). Wcześniej na muzealnej murawie zaprezentował się zespół taneczny z Ukrainy.

 W rolę św. Wawrzyńca wcielił się Tomasz Padoł.

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125