Zaproszenie na XXI Odpustowe Spotkanie

ODPUSTOWO W MUZEUM.

Muzeum Regionalne w Słupcy  zaprasza na XXI ODPUSTOWE SPOTKANIE  w dniu 10 sierpnia 2019r. o godz. 16.00 (sobota). Spotykamy się na placu przed muzeum. Zapraszamy twórców i rękodzielników, aby zechcieli zaprezentować swoje artystyczne pasje i wyroby. Będzie wata cukrowa, balony, pokazy ginących zawodów: odpustowa moneta wybijana przez mincerza z Biskupina, lepienie garnków za pomocą magicznego koła garncarskiego, nauka wyplatania koszyków i  umiejętność  skręcania sznurków  a także warsztat rzeźbiarski i  nauka malowania na ceramice i szkle ,a wszystko to połączone z zapachem lawendy i miodu oraz ogórków i chleba ze smalcem z dominującym smakiem przepysznych ciastek wawrzynkowych.
Do obejrzenia wystawa „Na posterunku…w 100-lecie Policji Państwowej i możliwość wyczytania (na wystawie  „Między wierszami” ) z dzienników Grażyny Harmacińskiej o  niełatwych  realiach okupacji w Słupcy. W ogrodzie muzealnym posadzimy laur św. Wawrzyńca dedykowany autorce dzienników Grażynie Harmacińskiej  i jej przyjaciółce z czasów  wojny – Dance Rozentalównie, które wspomnimy także podczas wigilii św. Wawrzyńca w dniu 9 sierpnia zapraszając do obejrzenia
w sali kina „Sokolnia” filmu” Przyjaciółki”  (godz. 19.00), po nim (ok godz. 20.00 ) spotkanie przy kolumnie i przejście na nieszpory do fary.
Gwiazdą  Odpustowego Spotkania  będzie Mirosława Zaziąbło-Hubiak- wokalistka i pasjonatka muzyki Łuku Karpat, która wraz z Przyjaciółmi (muzykami z różnych stron Polski i nie tylko) wykona utwory ze swojej najnowszej płyty „Kulturowa rozmowa”. Koncert około 17.30. Wcześniej na muzealnej murawie zaprezentuje się zespół taneczny z Ukrainy. Będzie barwnie , smacznie  i różnorodnie.
Wieczorem  natomiast  o godz. 20.00 kolejny XVI Koncert organowy. Usłyszymy Waldemara Krawca ( na organach) i Michała Mogiłę (na oboju) znakomitych artystów koncertujących w kraju i poza granicami. Zapraszamy na magiczną godzinę do słupeckiej fary i do wspólnego świętowania odpustu ku czci Św. Wawrzyńca.

Beata Czerniak

facebook.com/muzeumslupca
www.muzeumslupca.pl

plakat 21. Odpustowe Spotkanie przy Muzeum

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125