Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Słupcy!

25 lipca 2019
10:00do18:00
26 lipca 2019
08:00do14:00

 

 

[tekst z plakatu]

Centrum Nauki Kopernik
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

NAUKOBUS
STACJE BADAWCZE
CENTRUM NAUKI KOPERNIK

25 lipca w godz. 10.00 – 18.00
26 lipca w godz. 8.00 – 14.00

Gdzie: sala gimnastyczna SP1, Plac Szkolny
Co: zwiedzanie co godzinę
Kto: liczebność grupy do 70 osób na godzinę

Naukobus w Słupcy – plakat

 

Nauka dla Ciebie! 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów angażujących, doświadczeni edukatorzy i 2 samochody – znów ruszamy do szkół w całym kraju!

W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, docieramy do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie. W 2019 roku zamierzamy dotrzeć Naukobusem do 100 małych miejscowości, a Planetobusem do kolejnych 60.

W Naukobusie podróżuje nasza wystawa objazdowa „Eksperymentuj”. Dzięki współpracy z ministerstwem nie tylko ją rozbudowaliśmy o kolejne eksponaty, ale też wykonaliśmy jej kopię. To dlatego po Polsce jeżdżą już dwa Naukobusy. Oczywiście wozimy nie tylko eksponaty, ale i ideę – uczenie się przez eksperymentowanie.

Każda wizyta trwa 2 dni. W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

http://www.kopernik.org.pl/dla-nauczycieli/naukobus/

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125