Przyłącz się do akcji „Podaruj wiersz”

16 września 2019do30 listopada 2019

Słupecka biblioteka publiczna zaprasza do udziału w I ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Biblioteki Narodowej pt. „Podaruj wiersz”. Akcja będzie trwała do 30 listopada 2019 r. Zapraszamy serdecznie do odręcznego przepisania przez siebie wiersza i podarowania go komuś, dla kogo może to być bardzo ważne. Specjalne karty papeterii z rysunkami Herberta dostępne są w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy. Gest ofiarowania poezji jest formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję.

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla akcji.

Co należy zrobić, aby aktywnie uczestniczyć w akcji? Wystarczą 4 kroki:

  1. Zdecyduj komu podarujesz wiersz;
  2. Sięgnij po książkę z poezją i wybierz wiersz – pamiętając, że wybierasz go dla konkretnej osoby (weź więc po uwagę, co ta osoba przeżyła, w jakiej jest sytuacji, co może być dla niej ważne);
  3. Odręcznie przepisz wybrany wiersz – możesz też dodać coś od siebie: dedykację, komentarz, datę, podpis;
  4. Podaruj przepisany wiersz osobie, dla której został wybrany – pamiętaj jednak, że nie każdy może samodzielnie odczytać odręcznie napisany tekst, komuś takiemu wiersz warto głośno przeczytać (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci).
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125