Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Słupcy.
W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Orzechowo 333″, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Na TAK” w Słupcy.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.
Projekty ze Słupcy i okolicy, które rywalizują ze sobą to:
Stowarzyszenie „Orzechowo 333″
Projekt ma na celu pokazanie, jak poprzez dobrą zabawę można wkręcić się w majsterkowanie i tworzenie. Mieszkańcy mogą przyjść, „bawić się” nauką eksperymentując na bezpłatnych warsztatach technologicznych. Takie wydarzenia mogą sprawić, że w przyszłości będzie więcej kreatywnych pasjonatów tworzenia. Stowarzyszanie chce wpłynąć na zwiększenie zainteresowania kierunkami technicznymi na Uniwersytetach, aby zwiększyć ilości inżynierów na polskim rynku.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR”
Celem projektu jest budowa labiryntu z żywopłotu, który wpłynie korzystnie na rozwój edukacji, kreatywności i wyobraźni dzieci i młodzieży w Słupcy. Miasto Słupca wzbogaci się o atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu, które podniesie walory turystyczne naszej miejscowości. Projekt skierowany jest w szczególności dla dzieci ze słupeckich przedszkoli, ośrodka szkolno – wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnością, klubu dziecięco – młodzieżowego oraz uczniów szkół podstawowych.
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Na TAK” w Słupcy
Integracyjny Piknik Rodzinny KOSEWO 2019 będzie okazją do zjednoczenia lokalnego środowiska z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami. Osoby niepełnosprawne potrafią aktywnie włączyć się w życie lokalnej społeczności podczas wspólnego spędzania czasu. Poprzez zabawę, taniec, muzykę realizowane są różne formy terapii niezbędne do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Dla osób niepełnosprawnych jest bardzo ważne otwarcie się na świat, na nowych ludzi i znajomości.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.
Razem możemy więcej!
Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stroniehttp://www.tesco.pl/pomagamy

print

Pobierz załącznik

Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125