Otwarcie szopki bożonarodzeniowej

Wprawdzie święta jeszcze za chwilę, już za momencik, właściwie tuż, tuż, ale na słupeckim Placu Wolności świąteczna atmosfera zapanowała już w piątkowe popołudnie 21 grudnia 2018.

Przed szopką, do której przybyła Święta Rodzina (Olga i Kamil) wraz z patronami słupeckich parafii ( w tych rolach: Mateusz, Bartek,  Szymon)  i patronem roku liturgicznego św. Stanisławem Kostką (Michał) było radośnie, gwarno, wesoło i muzycznie. W świąteczny nastrój wszystkich zebranych swoim anielskim śpiewem wprowadziła Katarzyna Rybicka, piękne polskie kolędy zaśpiewały Klaudia i Natalia  Żurańskie, nie zabrakło wierszy o Bożym Narodzeniu w wykonaniu uczniów ze Szkoły podstawowej nr 3 (opiekun Anna Kuchowicz), a także słowa bożego, które wygłosił (jak zawsze z uśmiechem na twarzy!) ks. Krzysztof Szkopek ze świętego Wawrzyńca. Nie zabrakło słodkich pierników, a także najlepszych życzeń, które na nadchodzące święta złożył mieszkańcom burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk. Mrok grudniowego popołudnia i wieczoru rozjaśniło betlejemskie światełko pokoju, które przynieśli na rynek zuchy i harcerze z I Szczepu im. Janusza Korczaka działającego przy Szkole Podstawowej nr 1. To światełko z pewnością będzie płonąć w wielu słupeckich domach…

Nowością była Wigilia dla mieszkańców, która w tym roku została zorganizowana po raz pierwszy, z inicjatywy Marty Kisteli. Jej pomysł „chwycił”, w organizację wspólnej wieczerzy włączyły się: słupecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Koło Caritas działające przy Parafii p.w. św. Wawrzyńca, SKP Słupca, a także osoby prywatne, które na wspólny wigilijny stół   (na którym nie zabrakło tradycyjnych smakołyków, takich jak: barszcz z uszkami czy groch z kapustą) przyniosły pierogi,pierniki, sałatki.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania – dziękujemy! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku!

otwarcie szopki bożonarodzeniowej

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125