Akcja charytatywna „Cieszmy się czyniąc dobro”

W dniach od 03.12.2018r. do 13.12.2018r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy została zorganizowana akcja charytatywna „Cieszmy się czyniąc dobro” na rzecz dzieci i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Dary, czyli artykuły chemiczne, szkolne i plastyczne, trafiły jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia do mieszkających tam osób.
Celem akcji zainicjowanej przez wychowawców świetlicy szkolnej p. Artura Rydzewskiego i p. Monikę Stranc, było kształtowanie humanitarnych postaw dzieci w zakresie wrażliwości na potrzeby innego człowieka, gotowości do niesienia pomocy innym oraz przygotowanie do działalności w ruchu wolontarialnym. Dnia 17.12.2018r zebrane dary zostały przewiezione autokarem i przekazane mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. W przedsięwzięcie włączyło się również Liceum Ogólnokształcące w Słupcy, gdzie uczniowie wolontariusze wraz z opiekunem p. Agnieszką Leżała zbierali dary i wspólnie z dziećmi z słupceckiej jedynki brali udział w wycieczce. L.O. reprezentowane było przez wolontariuszy z kl 1c Mikołaja Włodarczyka, Weronikę Mazurek, Julię Przygodę, Michalinę Szustakiewicz, Maję Klajewską pod opieką p. Anny Zielińskiej. Podczas wizyty uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie muzyczne „Bombka” oraz podziwiać taniec w wykonaniu pensjonariuszy ośrodka. W ramach integracji dzieci brały udział we wspólnych warsztatach plastycznych, tworząc ciekawe prace, zktórych organizatorzy stworzyli wystawę na parterze szkoły pod hasłem „Cieszmy się czyniąc dobro”.
Dzięki uprzejmości p. burmistrza Michała Pyrzyka, który poprzez Urząd Miasta w Słupcy sfinansował koszt przejazdu autokaru, dzieci mogły uczestniczyć w wycieczce do Mielżyna.
Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy i prosimy Was, bądźcie z nami za rok!

Koordynatorzy Artur Rydzewski i Monika Stranc

[tekst i zdjęcia: Artur Rydzewski – Szkoła Podstawowa nr 1]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125