REGAŁ 3 – SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ AUTORSKĄ

Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza:
REGAŁ 3 – SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ AUTORSKĄ

Projekt Regałspotkania z książką autorską to rodzaj wystawy, prezentującej niepublikowane dotąd książki autorskie: książki, które w ten sposób znajdują drogę do czytelnika. Są to książki stworzone przez artystów o dużej wrażliwości, ukazujące różne tematy i przede wszystkim nietuzinkowo ilustrowane i wykonane. Są to również często książki, które powstały w jednym egzemplarzu! Projekt Regał to nie tylko wystawa. To przede wszystkim możliwość spotkania – autora książki z odbiorcą,
z czytelnikiem. 

Projekt Regał i Muzeum Regionalne w Słupcy startują z trzecią  edycją : RegałSpotkania z książką autorską. Inauguracja   w dniu 20 września 2018 roku (czwartek) w  siedzibie muzeum, o godz. 17.00.  Zapraszamy wszystkich do udziału.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie księgarka Maria Gosk z Wydawnictwa Dwie Siostry z Warszawy, która przygotuje specjalną prezentację dla wernisażowych gości i zaprezentuje książki Wydawnictwa, które znane jest na całym świecie. Będzie także możliwość zakupu książek. Ponadto koordynator projektu i jego pomysłodawczyni dr Dominika  Czerniak-Chojnacka (UAP) opowie o idei Regału i jego podróżach po Polsce. Projekt ma już swoją trzecią odsłonę i tak jak w ubiegłym roku zamierza zostać w Muzeum przez cały miesiąc, zachęcając do zagłębienia się w lekturze oraz do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez autorów książek postawionych na Regale. To niepowtarzalny czas spotkań, nie tylko z książką – przede wszystkim z interesującymi ludźmi, autorami, twórcami, odbiorcami, bibliotekarzami, biblioterapeutami i księgarzami.

Oto  plan regałowych działań .

20 września (czwartek), godz. 17:00 – uroczysty wernisaż i inauguracja trzeciej edycji projektu; gość specjalny: Maria Gosk z Wydawnictwa Dwie Siostry z Warszawy, regałowe  przypinki  do samodzielnego stworzenia, regałowe eko-torby
i książki wydawnictwa Dwie Siostry do kupienia i oczywiście niepowtarzalna możliwość spotkania autorów niepowtarzalnych książek autorskich, postawionych na Regale. Wstęp wolny.

21 września (piątek ) – panel dyskusyjny: „Co mnie boli? O książkach autorskich w biblioterapii”. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie zaś rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy, którym bliskie jest działanie książką w procesach nauczania i terapii, zwłaszcza zaś książką traktującą o odmienności, również tej związanej z chorobą!!! W panelu dyskusyjnym wezmą udział twórcy książek autorskich i biblioterapeutki. Będziemy gościć m.in. Annę Sabiłło –z Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego w Poznaniu, godz. 14.00

22 września (sobota)  – warsztaty plastyczno-ruchowew formie animacji dla wszystkich fanów deskorolki  prowadzone przez jednego z autorów książek na Regale, Filipa Radulaka z Poznania. *na warsztaty mogą obowiązywać zapisy. Zajęcia potrwają ok. 2 godzin. Orientacyjny czas spotkania  godz.11.00. Zapraszamy tych co kochają  książki, ale i deskorolki. Dzieci od 10 lat  wzwyż. Będzie odlotowo.

23 września (niedziela)– szalone warsztaty plastyczne ze Stowarzyszeniem MUA z Poznania, dedykowane rodzicom z dziećmi, godz.10.00 .*na warsztaty mogą obowiązywać zapisy, koszt warsztatu: 5 zł/dziecko. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa  w tych spotkaniach ,zwłaszcza zaś osoby zainteresowane książką dla dzieci, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, psychologów, bibliotekarzy, nauczycieli, rodziców, dziadków. Oczywiście dzieci  i młodzież!

Prośba do nauczycieli aby zechcieli wybrać się z uczniami na takie warsztaty do Muzeum! Warto na początku nowego roku szkolnego aktywnie i twórczo rozpocząć edukację i skorzystać z naszej propozycji. Warsztaty są starannie przygotowywane i łączą w sobie elementy ruchu, zabawy i oczywiście plastyki. Wspólnie czytana jest konkretna książka, autor opowie o swojej pracy nad nią i o jej przekazie. A później… będzie się działo. Czekamy na Was!

 Wszelkich informacji odnośnie projektu udziela Muzeum Regionalne w Słupcy (tel. 63 27526 40). Przez cały czas trwania projektu (minimum miesiąc) będzie można umawiać się na warsztaty dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe,

www.facebook.com/projektregal
www.projektregal.tumbir.com

www.facebok.com/muzeumslupca.pl

www.muzeumslupca.pl

Beata Czerniak
Muzeum Regionalne w Słupcy

 

REGAŁ 3

REGAŁ 3

LOGO REGAŁ 3

LOGO REGAŁ 3

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125