Lista zgłoszonych projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2019 rok

Lista zgłoszonych projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Słupcy na 2019 roku

Zadania według kolejności zgłoszeń

Lp. 1

Zgłaszający: Robert Nadgrodkiewicz (grupa 26 osób)

Tytuł zadania: Modernizacja i Renowacja Boiska Treningowego przy ul. Gajowej w Słupcy
Lokalizacja: Słupca ul. Gajowa 2 w kompleksie boiska ORLIK 2012
Koszt w złotych: 150 000 zł
Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem: Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną uprawianą przez dzieci i młodzież z miasta Słupca. Miasto Słupca nie posiada bazy treningowej która zadowoliła by chętnych do uprawiania piłki nożnej. Dlatego wyszliśmy z propozycją poprawienia infrastruktury sportowej poprzez zmodernizowanie i renowację boiska treningowego przy boisku ORLIK 2012, na którym w zajęciach sportowych tygodniowo bierze udział ok 500 osób. Poprzez realizację tego projektu miasto wzbogaci się w obiekt sportowy który będzie spełniał wymogi OZPN i WZPN w celu prowadzenia rozgrywek w mieście Słupca i w różnych klasach rozgrywkowych.


Lp. 2

Zgłaszający: Marcin Pietrzykowski (grupa 26 osób)

Tytuł zadania: System wypożyczania roweru miejskiego w Słupcy
Lokalizacja: Miejsce w uzgodnieniu z przedstawicielem miasta Słupca- teren publiczny należący do Gminy Miejskiej Słupca.
Koszt w złotych: 124 500 zł:

  1. Zakup rowerów (wydatek jednorazowy) – 30 sztuk x 2000zł = 60 000zł
  2. Utrzymanie roczne rowerów – 30 sztuk x 2000 zł = 60 000 zł
  3. Zakup stojaków do rowerów wydatek jednorazowy)  – 30 sztuk x 150zł = 4500 zł

Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem: System wypożyczania roweru miejskiego w Słupcy jest potrzebny, ponieważ przyczyni się do zwiększenia aktywności ruchowej mieszkańców miasta oraz wpłynie na ograniczenie poruszania się samochodów ulicami Słupcy. Zwiększy się także kultura jazdy i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu ulicznego, po przez specjalne oznakowane rowery. System rowerowy rozszerzy także ilość infrastruktury miejskiej na terenie Słupcy. Ponadto inwestycja roweru miejskiego będzie miała duży wpływ na rozwój miasta oraz przyczyni się do promocji Słupcy w regionie Wielkopolski.


Lp. 3

Zgłaszający: Mirosław Górniak ( grupa 25 osób )

Tytuł zadania: Kreatywny plac zabaw pod Trójką- Wesołe dzieci, Aktywni uczniowie
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy, ul. Kopernika 13 62-400 Słupca
Koszt w złotych: 150 000 zł
Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem: Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupcy nie posiada placu zabaw, który w sposób kreatywny rozwijałby najmłodszych i tych nieco starszych uczniów. Poprzez działanie w grupie i współzawodnictwo z innymi zmniejsza się egocentryzm u dzieci, rozwija się koleżeństwo i kształtuje poczucie sprawiedliwości. Dzieci i młodzież uczęszczające do szkoły, potrzebują zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, w warunkach bezpiecznych, higienicznych i dostosowanych do ich wieku. Stworzenie kreatywnego miejsca do zabaw, umożliwi dzieciom zamieszkałym na terenie Słupcy ale również z okolic, i tym wszystkim uczęszczającym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, ciekawie spędzać czas wolny i ten lekcyjny. Aktywne zajęcia to istotne elementy w życiu najmłodszych, dzięki którym poznają siebie i zdobywają wiedzę na temat otaczającego je świata. Nabywają umiejętności społeczne, zdolności komunikacji, rozwoju osobowości, sprawności psychomotoryczne, pobudzają wyobraźnie i poczucie przestrzeni. To właśnie aktywne działanie wspiera i rozwija umysł, a ruch wzmacnia organizm, kształtuje i usprawnia układy: ruchowy, nerwowy przez co doskonali budowę i funkcjonowanie poszczególnych partii ciała. Kreatywny plac zabaw ma na celu wykształcić u dzieci nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu, współpracy, rywalizacji oraz poprawę sprawności ruchowej. Inwestycja ta doprowadzi także do rozwoju atrakcyjności infrastruktury na terenie Miasta Słupcy oraz poprawi walory estetyczne budynku szkoły. Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupcy potrzebuje atrakcyjnego i nowoczesnego placu do zabaw przeznaczonego dla dzieci w różnym wieku oraz dającego możliwość prawdziwej aktywności w nowoczesnym otoczeniu.


Lp. 4

Zgłaszający: Joanna Grześkiewicz ( grupa 26 osób )

Tytuł zadania: Oświetlenie bieżni oraz boiska na Stadionie Miejskim W Słupcy
Lokalizacja: Stadion Miejski w Słupcy przy ul. Leśnej.
Koszt w złotych: 150 000 zł
Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem: Obecnie przy stadionie są oświetlone tylko korty tenisowe, z uwagi na wzrost zainteresowania wśród Słupczan bieganiem w celu poprawy stanu zdrowia i sylwetki dużo osób korzysta z bieżni stadionu co również jest rozwiązaniem bezpiecznym z punktu widzenia samego biegacza. W Okresie wczesno wiosennym i letnim amatorzy jak i zawodowcy korzystają z bieżni do późnych godzin wieczornych bo jest jeszcze widno jednak w okresie jesienno-zimowym jet to utrudnione ze względu na brak oświetlenia bieżni. Oświetlenie przyczyniłoby się do jeszcze większego zainteresowania bieganiem tj. upowszechnianie sportu ale i wzrost integracji mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności miasta.


Lp. 5

Zgłaszający: Arleta Kolska – Hypka ( grupa 25 osób )

Tytuł zadania: MUZYCZNY OGRÓD RETRO – zakup stylizowanych elementów ogrodowych, wypoczynkowych i edukacyjnych oraz konstrukcji metalowych formowanych krzewami
Lokalizacja: Tereny zielone przy Skwerze Apolinarego Szeluty
Koszt w złotych: 150 000 zł
Opis zgłaszającego wraz z uzasadnieniem: Zadanie będzie polegało na zakupie stylizowanych elementów ogrodowych z konstrukcji metalowych typu topiary (paw, motyl, wazon, pies, rower, kobieta, królik itp.), które wzbogacą ogród zachęcając do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez spacery na świeżym powietrzu, możliwość organizowania pikników, koncertów altanowych. Zadanie zostanie wzbogacone o wykonanie elementu muzycznego kutego, które będzie symbolizowało muzykę, a co za tym idzie utożsamiało się z miejscem na skwerze. Zaletą tego zadania będzie stworzenie klimatycznego zakątka w mieście w stylu retro poprzez zakup i montaż bram retro, które będą wyznaczały miejsce wejścia do ogrodu muzycznego, zakup pergoli retro, które posłużą jako elementy ozdobne do pachnących róż, stwarzając tym samym romantyczny klimat ogrodu. Organizowany na skwerze koncert z muzyką retro w 2017r. oraz Słupeckie Dni Rodziny w 2018r. pokazały, że miejsce to jest przyjazne dla otoczenia i ma duży potencjał zarówno kulturowy, jak i edukacyjny, gdyż stworzone stanowisko gry w szachy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dlatego planowany zakup w projekcie gigantycznych szachów plenerowych i betonowych stołów do gry jest jak najbardziej zasadny. Zaletą tego miejsca, jest otaczający kompleks terenów zielonych oraz rekreacyjno-sportowych, a ten reaktywowany skwer mógłby stać się perełką miasta zarówno dla spacerujących, dla aktywnie spędzających czas wolny, dla gości, jak również może okazać się pięknym tłem do zdjęć w plenerze. Powyższe działanie wpłynie na uatrakcyjnienie wschodniej części miasta, stworzy także nowe możliwości promocyjne dla szeroko rozumianej kultury i rekreacji. Będzie rozpoznawalnym punktem w mieście dla wszystkich miłośników tradycji, folku i kultury ludowej, gdyż nawiązywało będzie do organizowanych sprzed lat koncertów i potańcówek w pobliskim Parku Miejskim. Zatem duch tego miejsca gwarantuje pomyślność i sukces proponowanego projektu.

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125