VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Już po raz kolejny Targowisko Miejskie zamieniło się w salę koncertową pod gołym niebem. A to za sprawą VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. W tym roku o tym, że w orkiestrach dętych „jest jakaś siła” przekonały nas (i to skutecznie!) orkiestry: ze Szwecji – Engelholm Marching Band, Ängelholm, z Bułgarii – The Lyuben Karavelov High School Orchestra, Koprivshtitsa oraz polskie Orkiestry Dęte: z Dzietrzkowic i oczywiście nasza orkiestra ze Słupcy.

To był bardzo pracowity czas dla wszystkich orkiestr zwłaszcza ze Szwecji i Bułgarii, bo choć Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych odbył się w sobotę 11 sierpnia 2018 roku to właśnie te orkiestry zagrały dla nas także w piątek 10 i w niedzielę 12 sierpnia.
Jest już tradycją, że podczas festiwalu orkiestry najpierw grają „mini koncerty” w różnych częściach miasta, potem spotykają się na Placu Wolności i w barwnym korowodzie przechodzą na targowisko. Ale kunszt wszystkich formacji mogliśmy w pełni docenić podczas koncertu głównego. To właśnie wtedy słuchacze mieli możliwość podziwiania pełni talentu, pasję i miłość do muzyki wszystkich członków orkiestr, wśród których dominowały dzieci i młodzież.
To właśnie to – pasja, talent, a przede wszystkim muzyka są tą „siłą” Orkiestr Dętych. które właśnie dzięki nim mogą dawać radość i wywoływać uśmiechy na twarzach słuchaczy.
Orkiestrom nie przeszkodził nawet ulewny deszcz. Na szczęście ulewa nie popsuła humoru orkiestrom, publiczność też dopisała. Wiadomo: przedstawienie musi trwać a festiwal musiał się odbyć!
Festiwal w ramach projektu był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami imprezy byli: Orkiestra Dęta OSP w Słupcy oraz Urząd Miasta.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125