Święto Konstytucji 3 Maja 2018 już za nami!

Jest już tradycją, że jeśli w majowy poranek w słupeckiej farze rozlegają się pieśni patriotyczne w wykonaniu Miejskiego Chóru Kanon – to jest to znak, że rozpoczęły się Miejsko – Powiatowe Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Nie inaczej było i w tym roku.
Koncert poprzedził uroczystą Mszę świętą odprawioną w intencji Ojczyzny. Koncert poprzedził uroczystą Mszę świętą odprawioną w intencji Ojczyzny. Dalsza część uroczystości odbyła się na Rynku Miejskim. Tam, pod Pomnikiem Niepodległości Marysia Jóźwiak z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy zaśpiewała
piosenkę „Taki kraj”, złożono kwiaty, padły także ważne słowa na temat wydarzenia, które wówczas – 3 Maja 1791 roku – było czymś rzadko spotykanym, a którym szczycimy się do dziś: uchwalono Konstytucję 3 Maja (pierwszą w Europie, drugą w świecie). Zwrócono uwagę nie tylko na ważność, ale i na nienaruszalność tak ważnego dokumentu, jakim jest właśnie konstytucja. Przypomniano także o tym, że w całoroczne 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości weszliśmy tanecznym krokiem 29 kwietnia tańcząc poloneza na słupeckim stadionie „Leśnym”. Uroczystości zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy.

W tym roku nie zabrakło także imprez towarzyszących majowym obchodom: 1 maja na placu przy Miejskim Domu Kultury wiosenny koncert zagrała Orkiestra Dęta OSP, 6 maja na strzelnicy MOSiR odbędą się zawody strzeleckie z KbKs z okazji 3 Maja, 7 maja w Turnieju Piłki Nożnej z okazji 3 Maja o puchar Burmistrza Miasta będą rywalizowali uczniowie szkół podstawowych a 8 maja gimnazjaliści i uczniowie klas VII szkół podstawowych (oba turnieje zostaną rozegrane na boisku Orlik).

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125