Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w kinie „Sokolnia” i Święto Flagi w „Misiu”

W środę 25 kwietnia w kinie “Sokolnia” odbył się pierwszy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla dzieci z wszystkich okolicznych przedszkoli. To właśnie nasze przedszkole było organizatorem tej doniosłej uroczystości , zorganizowanej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W konkursie wzięły udział dzieci zarówno z przedszkoli publicznych jak i niepublicznych. Ich występy oceniało jury w składzie: Przemysław Stadnik, Robert Witowski i Barbara Konke. Spośród wielu uczestników jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Zwyciężyła Amelia Kołcz z Niepublicznego Przedszkola w Strzałkowie, która zaśpiewała piosenkę „Wojenko, wojenko”. Drugie miejsce przypadło Marii Jóźwiak z Przedszkola nr 1 w Słupcy za piosenkę „Taki kraj”, a trzecie miejsce zajęła Michalina Cecha z Przedszkola Nr 2 Miś, która wykonała utwór „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Oprócz tego przyznano trzy wyróżnienia dla Anny Nyszler, Jana Majewskiego, Poli Białkowskiej i Witosława Sobczaka. Konkurs prowadziły panie: Anna Gasik i Anna Rybicka. Należy wspomnieć o przedszkolakach z grupy Słoneczek i Stokrotek, które bawiły publiczność w czasie obrad Jury. Dzieci tańczyły w strojach biało – czerwonych symbolizujących barwy narodowe. Zarówno dzieci śpiewające, jak i tańczące wykazały się dużym talentem artystycznym. Dziękujemy za wiele wzruszeń.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli dzieci z naszego przedszkola otrzymały od Pani Dyrektor flagę.

[tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 2 „Miś”]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125