Szkolenie techniki jazdy na słupeckim pumptracku już za nami!

Około 50 uczestników wzięło udział w szkoleniu z techniki jazdy na słupeckim pumptracku. Zajęcia trwały przez cały dzień.
Pomysłodawcą szkoleń jest Wojtek Lisiak, który wspólnie z zawodnikami SGR Racing Team zaprosił do Słupcy Bartosza Giemzę, Mistrza Polski w BMX Racingu i Pumptracku, a także autora projektu Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

Swoje umiejętności doskonalili zarówno najmłodsi rowerzyści, jak i ci nieco starsi. Głównym celem zajęć była nauka bezpiecznego i świadomego korzystania ze słupeckiego toru oraz tak zwanego pompowania, czyli poruszania się po nim bez pedałowania.

-Myślę, że imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Cieszy nas duże zainteresowanie szkoleniami, a także podejście do naszej inicjatywy zarówno dzieci, jaki i rodziców. Ci pierwsi z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Fajnie było patrzeć, jak wraz z kolejnymi ćwiczeniami notowali znaczący progres swoich umiejętności. Z tego miejsca bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji szkoleń na naszym torze- mówi Wojtek Lisiak.

Projekt został zrealizowany między innymi dzięki środkom pozyskanym ze słupeckiego Urzędu Miasta przez SGR Racing Team. Nie byłby jednak możliwy bez wsparcia hojnych sponsorów, Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie oraz firmie Terminal Strzałkowo.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z sobotniej imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=NmONaKEkNOw

 

[tekst i zdjęcia: Wojtek Lisiak – portal TwojaSłupca.pl]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125