INEA WYBUDUJE SIEĆ ŚWIATŁOWODOWĄ w m SŁUPCY

25 kwietnia 2018
17:00
17:00

 25.04.2018r. (środa)  o godz. 17.00 INEA zaprasza  na spotkanie do Sali Narad w Urzędzie Miasta w Słupcy, ul. Pułaskiego 21. Tematem spotkania będzie  budowa sieci światłowodowej.

INEA WYBUDUJE SIEĆ ŚWIATŁOWODOWĄ w m SŁUPCY

Już niebawem Wielkopolska zamieni się w plac budowy. Prace te będą związane z ogromną inwestycją mającą na celu rozwój nowoczesnej sieci światłowodowej na terenie całego województwa. Za te działania odpowiada firma INEA, wielkopolski operator usług multimedialnych. Dzięki temu projektowi mieszkańcy miasta i całego regionu uzyskają dostęp do najnowocześniejszej technologii.

Rozpoczynający się właśnie projekt realizowany jest przez firmę INEA, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Jest to olbrzymie przedsięwzięcie, za sprawą którego, przy wsparciu funduszy unijnych, operator zainwestuje w całej Wielkopolsce blisko 500 mln złotych. Głównym celem projektu jest dostarczenie usług światłowodowych do miejsc, w których wcześniej nie były one dostępne.

W ramach działań związanych z projektem, INEA podłączy do swojej sieci ponad 200 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a w samej Słupcy blisko 300. Co ważne, obejmą one nie tylko klientów indywidualnych, ale też szkoły, lokalne firmy oraz jednostki samorządowe.

Technologia światłowodowa gwarantuje, niezależnie od warunków atmosferycznych, niezawodne połączenie z szybkim internetem oraz dostęp do telewizji z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem. Światłowód zapewnia też bezpieczeństwo przesyłania danych. Co ważne, powszechnie dostępna sieć światłowodowa, podnosi atrakcyjność regionu, przyspiesza jego rozwój, wspiera lokalną przedsiębiorczość. Sprzyja ona także rozwojowi inwestycji i powstawaniu nowych miejsc pracy, tworzy warunki do technologicznego postępu w wielu istotnych obszarach.

Projekt POPC to przedsięwzięcie, które obejmie cały kraj. Cieszymy się, że jako INEA jesteśmy częścią tego działania, bo dzięki niemu mieszkańcy całego regionu, w tym również Słupcy, będą mieli dostęp do najnowocześniejszej obecnie technologii światłowodowej – komentuje projekt Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.

W związku z rozpoczęciem działań na terenie miasta, INEA przeprowadzi także kampanię informacyjną o całym projekcie. W jej ramach zorganizowane będą spotkania z mieszkańcami, na których będą mogli oni dowiedzieć się m.in. kiedy rozpocznie się budowa sieci światłowodowej w ich okolicy, w jaki sposób światłowód zostanie doprowadzony do budynku i jak oraz kiedy będzie można skorzystać z usług INEA. Na potrzeby projektu powstała także dedykowana infolinia: 61 223 09 99 oraz strona www: inea.pl/popc.

______________________________________________________________________________________

INEA to lider usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce oraz jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju. Firma jest obecna w segmencie Klientów indywidualnych, usług dla firm, jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół. INEA dostarcza głównie usługi internetu szerokopasmowego, telewizji, telefonii mobilnej i stacjonarnej oraz usługi profesjonalne dla biznesu i data center. Dzięki realizowanym inwestycjom, operator jest liderem w zakresie infrastruktury światłowodowej w Wielkopolsce.

Według rankingu głównego Speedtest.pl za rok 2017, INEA to dostawca najszybszego internetu w Polsce. Firma jest także laureatem wielu nagród, w tym, jako jedyna polska firma, prestiżowej nagrody FTTH Council Europe, za działania na rzecz rozbudowy sieci dostępowych w technologii FTTH.

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Pawlik

INEA S.A.

E-mail: karolina.pawlik@inea.com.pl

Tel. kom. 732 450 197

 Materiał opublikowany na prośbę INEA
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125