Próba pobicia rekordu Guinnessa na słupeckim stadionie

29 kwietnia 2018

REKORD GUINNESSA W TAŃCU  POLONEZ NA SŁUPECKIM STADIONIE

Już na dworach królów polskich polonez stanowił element ceremoniału i tańczony był na rozpoczęcie balów. Do dziś inauguruje  ważne wydarzenia, podkreśla ich uroczysty charakter.

W Międzynarodowym Dniu Tańca, 29 kwietnia 2018 roku na słupeckim stadionie odbędzie się spektakularne widowisko, w którym mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział osobiście – próba bicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza.

WYTYCZNE DLA PRÓBY POBICIA REKORDU GUINNESSA

  1. Taniec musi zostać wykonany w sposób tradycyjny oraz w stroju odpowiednim dla tego stylu (polskim stroju narodowym).
  2. Wszystkie osoby uczestniczące w rekordzie muszą znać kroki poloneza.
  3. Rozpoczęcie oraz zakończenie tańczenia należy obwieścić głośnym sygnałem rozpoznawalnym przez wszystkich uczestników.
  4. Taniec musi zostać wykonany na wysokim poziomie zaawansowania. Guinness World Records zastrzega sobie prawo do nieuznania prób, które uzna za zbyt proste i nieskomplikowane.
  5. Taniec musi trwać przez co najmniej pięć minut.
  6. Wszyscy uczestnicy powinni jednocześnie wykonywać ten sam układ choreograficzny. Ruchy instruktora powinny być widoczne dla każdego z uczestników, bezpośrednio lub na dużym ekranie
  7. Teren, na którym odbędzie się wydarzenie powinien być wystarczająco duży, nie tylko aby pomieścić tancerzy, ale także aby zapewnić im swobodę ruchów.
  8. Przed rozpoczęciem wydarzenia należy policzyć przybyłych uczestników. Liczenie uczestników jest zasadnicze dla próby i musi zostać przeprowadzone dokładnie i zgodnie z zasadami.
  9. Aby próba zakończyła się powodzeniem, musi w niej wziąć udział więcej osób niż wynosi dotychczasowy rekord.

W próbie bicia rekordu Guinnessa będzie mógł wziąć udział każdy, kto przybędzie 29 kwietnia 2018 roku na słupecki stadion „Leśny” w stroju narodowym.  Godzina rozpoczęcia wydarzenia zostanie podana w późniejszym terminie.

Specjalnie na tę okazję przygotowywana jest choreografia układu tanecznego, którą będzie można ją pobrać ze strony Urzędu Miasta Słupcy www.miasto.slupca.pl w zakładce dla mieszkańca.

W 2018 roku  na terenie miasta obchodzimy nie tylko 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, ale także  jubileusz 20-lecia utworzenia Słupeckiego Klubu Piłkarskiego oraz jubileusz 35-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.

Od 24 stycznia można zgłaszać swój udział w próbie bicia rekordu GUINNESSA w tańczeniu POLONEZA  w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

telefonicznie: (63) 277-27-27 wew. 227

mailowo: promocja-k@miasto.slupca.pl

Plakat próba pobicia rekordu Guinnessa

Plakat próba pobicia rekordu Guinnessa

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125