Sukces Olgi Łusiewicz – uczennicy słupeckiego Zespołu Szkół Muzycznych

W dniu 20 grudnia 2017r, zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Muzycznego – The North International Music Competition, organizowanego poprzez Internet na kanale YouTube dla muzyków z całego świata. Celem konkursu jest odkrywanie artystów o wyjątkowej osobowości i przyznawanie nagród, które mogą im pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery.
Jest to konkurs online dla instrumentalistów od 7 do 25 roku życia. Został ogłoszony 1 września i trwał do 15 listopada. W tym czasie należało zgłosić nagranie wykonywanych utworów w wersji video i zamieścić w internecie na kanale YouTube.
W bieżącym roku w konkursie wzięli udział uczestnicy z 32 krajów, których podzielono na grupy wiekowe. Muzyków oceniało międzynarodowe Jury z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii, reprezentujące m.in. Royal College Music w Sztokholmie.
W tym konkursie wzięła także udział Olga Łusiewicz, uczennica ZSM w Słupcy, która uczy się w klasie fletu p. Anity Kmiecik. Olga w swojej grupie wiekowej zajęła I miejsce, uzyskując 95 punktów na 100 możliwych. Otrzymała dyplom First Prize Winner podpisany przez wszystkich członków Jury.
Nagranie konkursowe Olgi dostępne jest na kanale YouTube.

[tekst i zdjęcie: Zespół Szkół Muzycznych]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125