Udział Mateusza Michalaka w Lusławickiej Orkiestrze Talentów

Lusławicka Orkiestra Talentów jest jednym z kluczowych przedsięwzięć realizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W ramach realizowanego cyklicznie projektu, co 2 lata powołana zostaje dziecięca orkiestra smyczkowa złożona z laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej dla szkół muzycznych I stopnia. W bieżącym roku w skład zespołu weszło 43 młodych muzyków z całej Polski, dla których zaproszenie do LOT jest nagrodą za wybitne osiągnięcia, a jednocześnie możliwością dalszego rozwoju pod kierunkiem znakomitych muzyków – artystów i pedagogów, którzy czuwają nad artystycznym poziomem oraz procesem budowania zespołu.
Warsztaty, w których uczestniczył Mateusz trwały od 15 do 22 października. W ciągu tego tygodnia młodzi skrzypkowie, wiolonczeliści i kontrabasiści zakwaterowani byli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Uczniowie codziennie spotykali się i wspólnie ćwiczyli pod kierunkiem pani Moniki Bachowskiej. Efektem ich pracy był sobotni Koncert Inauguracyjny 3. Edycji Mistrzowskich Warsztatów Orkiestrowych, podczas którego młodzi instrumentaliści wykonali dziewięć utworów, m.in. Vivaldiego, Borodina, Warlocka i Andersona. Nagrodą dla młodych muzyków było spotkanie z Krzysztofem Pendereckim, który swoją obecnością uświetnił sobotni występ.
Jesteśmy dumni, że Mateusz Michalak uczeń naszej szkoły został zaproszony do tego wyjątkowego projektu i reprezentował naszą szkołę i miasto w tak znaczącym, artystycznym wydarzeniu. Wiemy również, że Mateusz miał możliwość osobistej rozmowy z Maestro Krzysztofem Pendereckim, a doświadczenia z Lusławic pozostaną na długo w jego pamięci.

 

[informacja i zdjęcia: Zespół Szkół Muzycznych]
print

Pobierz załącznik

Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125