„ Mali Kulturalni” – dotacja z Fundacji PZU

„ Mali Kulturalni” – dotacja z Fundacji PZU

 Wyjazdy do teatru sfinansowane przez Fundację PZU z Kulturą

Powstałe w czerwcu 2016 roku przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Słupcy Stowarzyszenie ARTIS- Sztuka, Nauka, Wiedza wystąpiło z projektem „Mali Kulturalni” do „Fundacji PZU z Kulturą” z prośbą o wsparcie finansowe pomysłu i udało się!

W ramach dotacji Fundacji PZU uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupcy bezpłatnie pojadą na 4 widowiska muzyczne do Poznania i Łodzi: „ Smurfowisko czyli Gargamel złapany”, „ Dziadek do orzechów”, „ Madagaskar- musicalowa przygoda” oraz „ Kopciuszek”. Trzy z nich  odbędą się już w grudniu 2017 r., a jedno -balet
„ Kopciuszek”- w lutym 2018r.

Po przedstawieniu w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się lekcja „ Za kulisami teatru”, gdzie dzieci odkrywając tajemnice poznańskiej sceny będą miały okazję stanąć zobaczyć garderoby artystów i rekwizytornię, dowiedzieć się, za co w teatrze odpowiada inspicjent i gdzie siedzi sufler. Słowem będzie to spotkanie z teatrem „od podszewki”,  które da szansę na rozbudzenie wyobraźni małego człowieka.

Podczas jednego z wyjazdów, dzieciom ze SP Nr 1 w Słupcy towarzyszyć  będą dzieciaki z zaprzyjaźnionego Domu Opieki Społecznej w Mielżynie. Projekt dotyczy ponad 200 osób. W ramach wyjazdu przewidziany jest mały poczęstunek dla dzieci.

Koordynatorem projektu jest Iwona Śruba-Czechowska.

Logo Fundacja PZU

Logo Fundacja PZU

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125