Udział Zuzi Rdesińskiej w XXII Festiwalu Muzycznym dla Dzieci im. Tadeusza Osyry w Szamotułach

W dniach 30. IX- 1.X. 2017r. odbył się XXII Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. Tadeusza Osyry w Szamotułach.

Organizatorem Festiwalu było Towarzystwo Użytkowników Obiektów Zabytkowych, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docilis”, Muzeum- Zamek Górków w Szamotułach i gmina Tarnowo Podgórne.
Jak co roku festiwalowe koncerty rozbrzmiewały w sali koncertowej zabytkowego Zamku Górków w Szamotułach.

Jednym z pomysłodawców, współorganizatorów i „dobrym duchem opiekuńczym” był założyciel Towarzystwa Użytkowników Obiektów Zabytkowych- Tadeusz Osyra (1948- 2014).
Doskonale wiedział, że muzeum we dworze jako „domu historycznym” przemawia tylko wtedy, gdy żyje, a nie jest jedynie ekspozycją martwych przedmiotów. W takie wnętrza wprowadził Festiwal Muzyczny dla Dzieci.

Dnia 30 września 2017 r. w dwóch koncertach festiwalowych, zatytułowanych „Muzyka naszym sercom najbliższa” wystąpili uczniowie, grający na różnych instrumentach jak i w zespołach, ze szkół muzycznych w: Lesznie, Kaliszu, Poznaniu, Sierakowie, Słupcy i Tarnowie Podgórnym.
Dnia 1 października 2017r. pod hasłem „Zabawa, taniec i muzyka, czyli każdy w parku zamkowym bryka” odbyły się warsztaty folklorystyczne, plastyczne i występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „ Modraki”.
Uczniowie szkół muzycznych wspólnie z kapelą wykonali wcześniej wyćwiczone piosenki i tańce.

Zarówno koncerty festiwalowe jak i warsztaty miały wyjątkowy charakter- odbywały się w zabytkowych, urokliwych salach zamku Górków w Szamotułach, jednocześnie przybrały domowy, rodzinny charakter. Uczniowie przyjechali do Szamotuł z rodzicami, dziadkami
i nauczycielami. Z pożytkiem dla siebie spędzili czas na koncertowaniu oraz uczeniu się piosenek i tańców.

Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowała Zuzanna Rdesińska z klasy trzeciej cyklu sześcioletniego, z klasy fortepianu p. Alicji Golec.
Zuzia wykonała Walca Feliksa Nowowiejskiego.

Zuzi gratulujemy!

 

[tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125