VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Już po raz kolejny Targowisko Miejskie zamieniło się w salę koncertową pod gołym niebem. A to za sprawą VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych, ale nie tylko.

Warto przypomnieć tutaj dawny przebój Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, a konkretnie przywołać jeden jej wers, jedno zdanie, które jak ulał pasuje do VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Zdanie to brzmi bowiem: „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”…
O tym, że tak właśnie jest, i że muzyka ma wielką moc: dawania radości i wywoływania na twarzach ludzkich uśmiechów przekonali nas w niedzielne popołudnie (zarówno podczas przemarszu ulicami miasta, a później podczas koncertu na targowisku) orkiestry dęte – uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu: z Czech, z Łotwy, z Uniejowa i oczywiście ze Słupcy. Byli to: Sdružení dechového orchestru mladých Zlín z Czech, Symphonic Band „Cēsis” z Łotwy i orkiestry dęte z Polski: Orkiestra Dęta ZHP – OSP z Uniejowa i Orkiestra Dęta OSP ze Słupcy. W orkiestrach dętych jest jednak siła i nie „jakaś”, a bardzo konkretna: siła pasji i talentu!

 

 

[tekst i zdjęcia: Referat Promocji Urzędu Miasta w Słupcy]

 

 

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125