W Miejskim Domu Kultury rozmawiano o rewitalizacji Słupcy

Spotkanie dotyczące Programu Rewitalizacji miasta Słupcy zostało zorganizowane w Miejskim Domu Kultury.

Rewitalizacja to nowoczesna metoda rozwijania miasta, prace nad programem rewitalizacji a potem realizacja przedsięwzięcia przebiega w ścisłej konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. Finansowanie programów wspiera Unia Europejska poprzez dotacje z funduszy strukturalnych i pomoc techniczną dla miast.

Jej celem jest celem ożywienie gospodarcze i społeczne, poprzez wsparcie różnorodnych projektów w tym działań technicznych, takich jak remonty, czy modernizacja infrastruktury,  renowacja zabudowy. Działania rewitalizacyjne podejmowane są na najbardziej zdegradowanych obszarach miasta i są działaniami kompleksowymi.

Środowe spotkanie  poprowadziła Katarzyna Zawadzka,  przedstawicielka firmy GreenWood Sp. z o.o. z Warszawy, która jest autorem planu rewitalizacji dla naszego miasta na lata 2017-2023.

Jego utworzenie było niezbędne by samorząd mógł ubiegać się o środki unijne na ten cel. Wkrótce w Urzędzie Marszałkowskim ma ruszyć nabór wniosków na poszczególne inwestycje zawarte w programie.

Plan rewitalizacji wkrótce pojawi się na stornie słupeckiego Urzędu Miasta. W ciągu kilkunastu dni każdy z mieszkańców będzie mógł zgłosić do niego swoje uwagi.

Więcej znajdziecie Państwo na portalu TwojaSlupca.pl http://twojaslupca.pl/rozmawiali-o-rewitalizacji/

[tekst: portal TwojaSłupca.pl]

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125