Brawo mali i dorośli artyści z „ MISIA”

Brawo mali i dorośli artyści z „ MISIA”.

16 maja 2017 r. w sali Miejskiego  Domu Kultury w Słupcy cała społeczność „MISIA” miała  okazję obejrzeć dwa spektakle. Pierwszy z nich był niezwykły, gdyż  przygotowali go  rodzice i nauczyciele naszych przedszkolaków. Wśród rodziców wystąpiły mama Witusia – pani Anna S., mama Frania – pani Anna K. oraz mama Martynki i Patryka – pani Justyna K. Trzeba przyznać, że wszystkie panie doskonale wcieliły się w powierzone im role.

Z grona nauczycieli w role artystów wcieliły się: p. Basia, p. Ulka, p. Ania R.,  p. Ania G., p. Emilka oraz p. Ela W. Nad całością czuwała  p. Anna Czerniak.

Przedstawienie pt. „WRÓBELEK” to niezwykle wzruszająca  opowieść  o biednym chłopcu – Mateuszku, którego nikt nie kochał, czuł się samotny, nie miał przyjaciół. Rodzina i znajomi wyśmiewali go i krzyczeli na niego. Chłopiec wszystkie swoje smutki opowiadał wróbelkowi ze złamanym skrzydełkiem. Ptaszek stał się jego przyjacielem. Pewnego dnia Mateuszek spotyka malarkę, która opowiada mu o swoim życiu, zaprzyjaźnia się z nim , zauważa w nim , że ma pozytywne cechy: dobre oczy, kochające serduszko i duży talent artystyczny. Proponuje mu, że zostanie jego przybraną babcią. Chłopiec rozumie, że nie może dłużej zatrzymywać wróbelka, próbuje go uczyć latać  i wypuszcza na wolność.

W drugim spektaklu wystąpiły dzieci z grupy „WIEWIÓREK” z przedstawieniem „Odwrócić kota ogonem” przygotowanym pod czujnym okiem p. Darii Przybyła, która jest też autorką scenariusza i reżyserem spektaklu. „Wiewiórki” tym przedstawieniem urzekły jury na 39 Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych  „ Przestrzenie wyobraźni” w Kłodawie oraz  XXIII Międzypowiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych Konin 2017. Dzisiaj my mogliśmy podziwiać dzieci w rolach kotów. Trzeba przyznać, że byli rewelacyjni – to naprawdę prawdziwi artyści!

Obydwa spektakle wszystkim oglądającym bardzo się podobały, zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dziękujemy RODZICOM, PANIOM ORAZ DZIECIOM za dostarczenie nam tylu wspaniałych wrażeń i niezapomnianych wzruszeń. BRAWO!!!

Brawo mali i dorośli artyści z „ MISIA”

Brawo mali i dorośli artyści z „ MISIA”

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125