IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią

Dnia 6 maja 2017r. odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny pod honorowym patronatem Rafała Blechacza, zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Nakle nad Notecią. Przesłuchania odbywały się w Nakielskim Ośrodku Kultury.

W Jury Konkursu zasiadali:
prof. Joanna Marcinkowska- przewodnicząca, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu,
mgr Adam Zok –Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy,
mgr Michał Szymanowski- Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Na Konkurs Pianistyczny przyjechali uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i pedagogami z różnych miejscowości w Polsce, między innymi z: Wrocławia, Warszawy, Włocławka, Ostrowa Wielkopolskiego, Solca Kujawskiego, Bydgoszczy, Gdyni, Poznania, Konina, Grudziądza, Katowic, Jeleniej Góry, Chełmży, Malborka, Sieradza, Strzelina, Gdańska, Opola, Słupcy. Również uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią uczestniczyli w Konkursie.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech grupach wiekowych. Wystąpiło 35 uczniów. Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowała w grupie pierwszej Zuzanna Rdesińska, uczennica klasy drugiej cyklu sześcioletniego, z klasy fortepianu mgr Alicji Golec. Zuzia otrzymała wyróżnienie w grupie pierwszej, najliczniejszej bo liczącej 18 małych pianistów.

Pedagodzy otrzymali specjalne podziękowania z rąk dyrektora Konkursu- p. Michała Gacki, który podkreślił jak ogromny jest wkład pedagogów  w muzyczny rozwój małych pianistów. Podziękowania złożyła również przewodnicząca jury- prof. Joanna Marcinkowska.

Na zakończenie Konkursu wystąpił mgr Michał Szymanowski, który zaprezentował recital fortepianowy.

Zuzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[tekst i zdjęcia z koncertu reprezentantki Słupcy – Zuzanny Rdesińskiej: Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy]
print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125