Prośba o wywieszenie flag narodowych

flaga_polski

Szanowni Państwo!
Już wkrótce będziemy obchodzić  Święto Konstytucji 3 Maja. W tym dniu będziemy pamiętać nie tylko o samej konstytucji, która była pierwszą europejską i drugą na świecie ustawą zasadniczą, a opracowana została przez najświatlejsze umysły doby oświecenia. Konstytucji, która czyniła poddanych państwa polskiego jego obywatelami, nadała im określone prawa, tworzyła z nich nowoczesny naród, będący od tej pory podmiotem historii. Pamiętać będziemy też o ludziach, którzy powodowani troską o dobro kraju i jego sprawne funkcjonowanie mieli odwagę uczynić ten wielki krok naprzód. Niech wyrazem naszego szacunku i pamięci będą biało – czerwone flagi.

Wywieśmy je już 2 maja – w Dzień Flagi na swoich domach, blokach,  udekorujmy naszymi narodowymi barwami sklepy, a także nasze pojazdy: auta, motocykle, skutery, czy rowery. Dajmy tym samym wyraz naszego przywiązania do patriotyzmu i wartości narodowych. Bądźmy w tych dniach wszyscy razem pamiętając o tym, że również dzięki majowym wydarzeniom 1791 roku możemy dziś cieszyć się wolnością!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało publikację pt. „Biało- Czerwona” zawierającą zasady prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.  Jest to 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka, dostępna na stronie www.mswia.gov.pl. Każdy może ją przeczytać, pobrać i wydrukować ze strony internetowej.

/-/Michał Pyrzyk
Burmistrz Miasta Słupcy

 

 

 

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125