Spotkanie w sprawie budowy basenu

Spotkanie w sprawie budowy basenu w Słupcy  zostało zorganizowane w Urzędzie Miasta.

Temat krytej pływalni w Słupcy powraca od wielu lat. We współpracy z powiatem miasto opracowało nawet dokumentację na jej budowę. Ta koncepcja zakładała inwestycję na kwotę około 25 milionów zł netto. Miał to być swoisty kompleks sportowy z między innymi kręgielnią, restauracją, siłownią, czy też innymi funkcjami. W kosztach inwestycji nie chciały jednak partycypować pozostałe samorządy z terenu naszego powiatu. Jak tłumaczy burmistrz naszego miasta nie stać na tak wielki obiekt, a koszty jego utrzymania byłyby ogromne. Teraz sytuacja się zmieniła.

Nową koncepcję budowy basenu przedstawiła firma, która szczegółowo omówiła ją na dzisiejszym spotkaniu radnym, pracownikom urzędu oraz zaproszonym gościom. Koszt inwestycji planowanej za Szkołą Podstawową nr 3 miałby się zamknąć w kwocie 8 250 00 netto. Do końca nie jest jeszcze znana kwestia głębokości basenu. Obiekt o którym mowa byłby pierwszym takim projektem w całym kraju. W bardzo ostrożnych prognozach firma szasuje koszt jego otrzymania na około 24 000 zł miesięcznie. Może on być jednak dużo mniejszy w związku z wieloma technologiami, jakie inwestor che zastosować przy budowie obiektu.

Tego typu basen nie wymaga również prac konserwacyjnych i może być czynny przez niemal cały rok. Inwestycja wiąże się także z przekształceniem MOSiR-u w spółkę, co może wiązać się z niewielkimi trudnościami, ponieważ jest to proces długotrwały. -Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zobowiązania spółki nie obciążają budżetu gminy mówi adwokat Joanna Wołkowska.

Basen miałby być czynny cały rok i zatrudniać docelowo 12 pracowników między innymi kasjerów, ratowników i konserwatorów. Miasto będzie chciało poszukać na ten cel środków zewnętrznych. Mówi się także o dofinansowaniach z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatu Słupeckiego.

Zdanie mieszkańców dotyczące takiej koncepcji są podzielone. Według niektórych budowanie tak małej pływalni mija się z celem. Inni są jak najbardziej za.O sprawie radni mają dyskutować podczas najbliższych posiedzeń komisji. Więcej szczegółów dotyczących spotkania i basenu znajdziecie w naszym filmie.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125