Otwarcie szopki 23 grudnia 2016

Najsłynniejsza jest ta w Betlejem, ale i Słupca ma swoją szopkę. Tą nietypową „ozdobą” świąteczną  mieszkańcy Słupcy mogą cieszyć się od 2013 roku, kiedy to szopka stanęła na Placu Wolności po raz pierwszy. Nie zabrakło jej i w tym roku.
Szopkę uroczyście otworzył 23 grudnia 2016 roku burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk. Strudzoną Świętą Rodzinę, która przybyła do Słupcy szukając schronienia uroczyście powitano dobrym słowem i kolędą. Nie zabrakło ciepłej strawy, ani też … świateł, które miały  rozproszyć mroki grudniowego popołudnia (otwarcie szopki rozpoczęło się o godzinie 17.00). Jego źródłami były nie tylko iskierki nadziei i przyjaźni, czy światełko betlejemskie przekazane mieszkańcom Słupcy, ale także świetlna iluminacja widoczna o tej porze.
Hasłem tegorocznego otwarcia szopki były słowa kolędy: „Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem”. Organizatorami imprezy byli: Parafia p.w. św. Wawrzyńca i Caritas. Szkolne koło Caritas z Gimnazjum w Słupcy, Parafia  p.w. bł. Michała Kozala i Caritas, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, Miejski Dom Kultury w Słupcy oraz Urząd Miasta.

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125