Przedszkole nr 2 „MIŚ” w świątecznym nastroju

„MIŚ” w  świątecznym nastroju”.

Świąteczny nastrój w naszym przedszkolu dało się już odczuć 5 grudnia, kiedy to w holu zagościł „ kiermasz świąteczny”, na którym można było podziwiać i zakupić wspaniałe i pomysłowe ozdoby na choinkę, kartki świąteczne i stroiki na świąteczny stół. Kiermasz trwa do 21 grudnia i jest jeszcze wzbogacany o nowe wytwory.

Grudzień to również czas przedświątecznych spotkań z Rodzicami i dziećmi połączonych z warsztatami świątecznymi. W okresie od 8 – 16 grudnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbyły się takie warsztaty. I tak:

8 grudnia takie spotkanie odbyło się w gr. „ Stokrotek” , które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Były wspólne wesołe zabawy i tańce przy świątecznych piosenkach. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby na choinkę, wykazując się przy tym swoim talentem i pomysłowością. Przepiękne ozdoby zawisły na grupowej żywej choince, powstały również kartki świąteczne, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Odbył się wspólny poczęstunek, nie zabrakło domowych wypieków.

Kolejne spotkanie odbyło się 14 grudnia w grupie „ Słoneczek”. Dzieci w odświętnych strojach bawili się wspólnie z Rodzicami przy świątecznych piosenkach. Wykonano piękne stroiki i ozdoby, które trafiły na „ świąteczny kiermasz”. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

15 grudnia w grupie dzieci 3-letnich „ Pszczółki” zorganizowano spotkanie przedświąteczne. Dzieci zaprezentowały się w występie taneczno-muzycznym oraz we wspólnym z Rodzicami tańcu przy piosence „ O choince”. Dekorowano pierniczki i ubierano choinkę w ozdoby, które już wcześniej zostały wykonane przez dzieci w przedszkolu.

16 grudnia odbyły się kolejne spotkania w grupie „ Krasnali” i w grupie „Wiewiórek”. „ Krasnali” można było podziwiać w dwóch tańcach i w piosence o Mikołaju, które zostały przygotowane na to spotkanie. Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi dekorowali pierniczki i wykonywali ozdoby na choinkę. Był również wspólny taniec z Rodzicami, ubieranie choinki, śpiew kolęd i poczęstunek. Natomiast w gr. „ Wiewiórek” dzieci wspólnie z Rodzicami ubierali choinkę w ozdoby, które zostały wykonane podczas spotkania. Powstały również piękne stroiki, które zostały zabrane do domu i będą ozdobą na świątecznym  stole. Wraz z życzeniami, których nie mogło zabraknąć, każde dziecko otrzymało niespodziankę – płytę z 19 Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej, który odbył się w Kazimierzu Biskupim w 2015r. i na którym dzieci za spektakl „ Zobacz, ile gwiazd” otrzymały główną nagrodę GRAND PRIX.

W gr. „ Pajace” takie przedświąteczne spotkanie odbyło się  20 grudnia. Były świąteczne piosenki, tańce, odwiedziny Mikołaja i prezenty. Rodzice wspólnie z dziećmi lukrowali  i dekorowali pierniczki  oraz ozdabiali  styropianowe bombki techniką” decupage”, które ozdobią grupową choinkę. Była  również degustacja pierniczków przy kawie i herbacie.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w spotkaniach, za wspólne zabawy i za mile spędzony czas.

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!!

 

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

mikolaj-w-przedszkolu-nr-2

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125