X Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Anioły Kosmy” 2016

X Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Anioły Kosmy” 2016

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ich niezwykłą atmosferę mógł poczuć każdy, kto w niedzielę  (18 grudnia 2016) wybrał się do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Świątecznego ducha skutecznie przywołali uczestnicy, odbywającego się tam, po raz dziesiąty, Przeglądu Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych „Anioły Kosmy” 2016.

W tegorocznej, jubileuszowej, edycji  wzięło udział 6 zespołów reprezentujących zarówno słupeckie przedszkola i szkoły podstawowe (przedszkola: „Miś” , „Jarzębinka”, szkoły podstawowe nr 1 i 3), szkoły średnie (LO), a także Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi z Piotrowic. W sumie na scenie wystąpiło 111 wykonawców. Tylu właśnie aktorów opowiedziało zgromadzonej w kinie publiczności o tym, co  zdarzyło się w betlejemskiej stajence, opowiedziało o cudzie narodzin Bożego Dziecięcia.

Celem przeglądu jest kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji, które zawsze cieszyły się popularnością, takich jak jasełka, czy wspólne śpiewanie kolęd. Przegląd jest też znakomitą okazją do wymiany doświadczeń między zespołami i ich opiekunami (w tym roku było ich 19). Organizatorami imprezy są Miejski Dom Kultury i Urząd Miasta.

x-anioly-kosmy-rajski-pyl-1

x-anioly-kosmy-rajski-pyl-1

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125