Jestem Polką i Polakiem.

Jestem Polką i Polakiem.

 

„Jestem Polką i Polakiem

 Dziewczynką fajną i chłopakiem

 Kochamy Polskę z całych sił

 Chcemy byś również kochał ją  i Ty i Ty…”

Dnia 10 listopada 2016r. w  Przedszkolu nr 2 „ MIŚ” obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup przyszły ubrane na galowo, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

W sali „ Stokrotek” odbyło się „harcerskie spotkanie przy ognisku”, którego głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Spotkanie rozpoczęła p. Dyrektor Przedszkola U. Michlicka. Powitała ona zaproszonych gości w osobach: p. Arletę Kolską – Hypkę – przedstawiciela Urzędu Miasta w Słupcy, Harcmistrza ZHP – p. Andrzeja Przybyłę no i oczywiście wszystkie zebrane przedszkolaki. Dzieci z grupy „ Wiewiórek” w harcerskich strojach zgromadziły się przy „ognisku”, gdzie wspólnie z Harcmistrzem zaśpiewały harcerską piosenkę „ Płonie ognisko”. Następnie pojawił się Piotruś- chłopiec, który przypomniał wszystkim zebranym o dzisiejszym święcie i zaprosił wszystkie  dzieci do odśpiewania hymnu. W dalszej części spotkania dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, który przygotowały pod czujnym okiem swoich pań: p. Darii Przybyły oraz p.Elżbiety Sypniewskiej. Prezentowały piosenki i układy taneczne o tematyce patriotycznej: recytowały wierszyki o Polsce, o naszych barwach narodowych , odbyły „Podróż po Polsce” w układzie choreograficznym przy piosence „Płynie Wisła , płynie”. Dziękujemy „ Wiewiórkom” i ich paniom za wspaniałą „lekcję historii”.

Po części artystycznej dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w harcerskiej gawędzie, której bohaterem był nasz gość -Harcmistrz ZHP -Andrzej Przybyła .Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy nt. zuchów i harcerzy, miały możliwość obejrzenia harcerskiego stroju oraz symboli znajdujących się na mundurze i czapce. Nie zabrakło również wspólnych harcerskich zabaw i pląsów.

„ Dzień Niepodległości” stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zostanie on na długo w pamięci naszych „ Małych Polaków”.

 

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125