XVI Dzień Papieski

19 października 2016
19:00do20:00

Przed nami kolejny XVI Dzień  Papieski obchodzony pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Słupcy wraz z Burmistrzem miasta zapraszają na wyjątkowy koncert w dniu 19 października, o godz. 19.00 , do  sali kina Sokolnia. Tytuł koncertu „Chroń mnie od obojętnych cnót…” zaczerpnięty  został z fragmentu wiersza  Bolesława Leśmiana,  znakomitego polskiego poety. Jego poezję bowiem  usłyszymy w  wyjątkowej  interpretacji pieśniarza Adama Struga, który z pianistą Hipolitem Woźniakiem zaprosi nas w pełną nostalgii i miłości podróż … w głąb samych siebie, ale i do drugiego człowieka.

 

Adam Strug –  śpiewak i instrumentalista, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych . Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Zajmuje się głównie sztuką wokalną, ale nie stroni od form wyłącznie instrumentalnych.
Jego piosenki wykonują także inni wokaliści: Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Wojciech Waglewski, oraz Janusz Prusinowski Trio i inne zespoły folkowe. W muzyce tradycyjnej   reprezentuje nurt zachowawczy. Jest depozytariuszem i popularyzatorem pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Brał  m.in. udział w koncercie „Credo in misericordiam  Dei”  podczas tegorocznych  ŚDM w Krakowie .
Album: Soyka *Leśmian *Strug –  to efekt niecodziennego spotkania dwóch artystów, których połączyła  poezja jednego z najważniejszych polskich poetów – Bolesława Leśmiana. Adam Strug przyznał w wywiadzie  w „Muzycznej Jedynce„, że połączenie tych trzech osobowości na płycie, ale przede wszystkim podczas występów na żywo, tworzy ciekawy klimat, który rozlewa się nie tylko po scenie. Podczas koncertu w Łazienkach Królewskich kilka tysięcy ludzi trwało w bezruchu, milczeniu, słuchając niełatwych komunikatów lirycznych. Jestem pod wrażeniem, bo to jednak  muzyka wymagająca”.
Zapraszamy .

Beata Czerniak

www.muzeumslupca.pl

facebook.com/muzeumslupca

Plakat Dzień Papieski

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125