10 sierpnia – XVIII Odpustowe Spotkanie

10 sierpnia 2016
16:00
16:00
XVIII Odpustowe Spotkanie – 10 sierpnia, godz. 16.00
W wigilię św. Wawrzyńca, w dniu  9 sierpnia przy kolumnie patrona naszego miasta wspomnimy  budowniczego organów piszczałkowych  – Mathiasa Brandtnera, który poprzez swoje dzieło wpisany został w  historię naszego miasta.
10 sierpnia podczas XVIII Odpustowego Spotkania,przy muzeum zasadzony zostanie (tak jak to czynimy od 6 lat) wawrzyn dedykowany tym razem Mathiasowi Brandtnerowi -twórcy instrumentu organowego w słupeckiej farze. O nim i o historii naszych organów piszczałkowych opowie okolicznościowa wystawa( prezentowana w kościele św.Wawrzyńca) oraz wydany z tej okazji folder. Tradycyjnie spotykamy się w tym dniu o godz. 16.00 na placu przed muzeum, na którym rozłożą swoje stragany artyści i rękodzielnicy, będą pokazy ginących zawodów, bicie monety odpustowej,raz do roku wypiekane ciastka wawrzynkowe.
Będzie można zobaczyć wystawę fotografii Ryszarda Fórmanka -znakomitego fotoreportera i fotografika związanego z Koninem. ”Słupca.Podróż w czasie” zapraszającą do  spojrzenia na dawną  Słupcę w czarno-białej odsłonie;  ponadto  okolicznościowa wystawa   z okazji jubileuszu 90. lecia Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy,(której otwarcie miało miejsce podczas III Zjazdu Absolwentów LO).
Gwiazdą na muzealnej scenie będzie zespół folkowy „Tryptyk”  z Tylmanowej.  Zespół wykonuje muzykę etno-folkową, a inspiracje czerpie z melodii łuku karpackiego oraz tworzy własne kompozycje.  Zespół tworzą: Mirosława Zaziąbło-Hubiak (wokal) z Tylmanowej, Wojtek Golec (akordeon) z Beskidu Żywieckiego, Wojciech Zaziąbło (skrzypce ) z Tylmanowej oraz Marcin Żupański (klarnet basowy) Bielsko.  Koncert ok.17. 30 . Serdecznie zapraszamy do Muzeum Regionalnego ul. Warszawska 53

 

WAWRZYNKI_plakat Odpustowe Spotkanie

WAWRZYNKI_plakat Odpustowe Spotkanie

print

Pobierz załącznik

Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125