Imieniny ulicy 11 Listopada

Imieniny Ulicy 11 Listopada w tym roku po raz pierwszy odbyły się zaraz po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. A na imieninach, jak to na imieninach: nie mogło zabraknąć (i nie zabrakło!) życzeń, śpiewów i tańców oraz smakołyków, które można było nabyć za przysłowiową złotówkę na przygotowanych stoiskach gastronomicznych i wystawienniczych (dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom za zorganizowanie stoisk).

Słupecka Orkiestra Dęta OSP wprowadziła nas w radosny nastrój. Młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w pięknych strojach tradycyjnie odtańczyła Poloneza. Odwiedził nas również znamienity gość – marszałek Józef Piłsudski (w postać, którego wcielił się uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego).

Do wspólnego świętowania zaprosili nas również: przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, z Przedszkola Nr 2 „Miś”, z Przedszkola nr 4 „Jarzębinka”, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3,  zuchy i harcerze z I Szczepu przy Szkole Podstawowej nr 1, gimnazjaliści ze Słupcy i Drążnej, licealiści,  młodzież ze Szkoły Muzycznej Yamaha, seniorzy z Klubu Seniora Odrodzenie, była z nami służba liturgiczna ołtarza z kościoła pw. św. Wawrzyńca, która opowiedziała nam historię o Św. Marcinie ze Słupcy. Było z nami: Niepubliczne Przedszkole „Miś Uszatek”, Stowarzyszenie Św. Brata Alberta, szkolne koło Caritas działające przy słupeckim Gimnazjum, Zespół Szkół Ekonomicznych.

Działo się i na sportowo. Wśród nas znaleźli się Pasjonaci, którzy zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez sport. Mieliśmy  także okazję przywitać biegaczy, którzy w godzinach dopołudniowych w Gnieźnieńskim Biegu Niepodległości, gdzie otrzymali piękne medale – gratulujemy! Mieliśmy okazję posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Klubu Seniora Odrodzenie oraz młodzieży ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tradycją Imienin Ulicy jest rozwinięcie flagi biało-czerwonej, która łączy wszystkich Polaków tych z zachodu i wschodu, południa i północy.

Miejskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończyły się mocnym muzycznym akordem: w sali kina „Sokolnia” Miejski Chór Kanon zaśpiewał pieśni patriotyczne – tym razem wspólnie z mieszkańcami!

Zarówno im, jak i wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli z nami świętować – dziękujemy!

print
Udostępnij:

O autorze

Motocykle o pojemności 125